תערוכה שנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל 2019

תערוכה שנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל 20192020-01-21T13:53:26+00:00

Project Description

פרטים חשובים

תאריך ספטמבר 2019
מקום גלריה B.Y5 רחוב בר יוחאי 5, ת״א
סוג אירוע תערוכה שנתית
מועד אחרון להגשה 12/06/2019

התערוכה תעסוק במושג ״יחסי גומלין״ על היבטיו ומופעיו השונים. היא תוצג בגלריה B.Y5– בבר יוחאי 5 בת"א, בחודש ספטמבר 2019

הידוד או אינטראקציה (מאנגלית ושפות קרובות: Interaction, צירוף של הקידומת Inter, המסמנת הדדיות, ו-Action, פעולה), הינה אירוע שבו שני גורמים או יותר נפגשים, פועלים ומשפיעים זה על זה.

סוג האינטראקציות המתקיימות סביבנו הן רבות ומגוונות (הכימיות, הביולוגיות, החברתיות, הכלכליות…) ובעוד שחלקן מדידות, צפויות וניתנות לניהול, אחרות הן בעלות איכות חמקמקה אשר אינה ניתנת לאילוף.

האפקט של ההשפעה ההדדית עשוי להותיר את חותמו על האלמנטים הפועלים עצמם המגיבים זה לזה, כאשר תוצאה נוספת אפשרית היא הולדתו של ״צאצא״ שלישי לשניהם.

את האינטראקציה ניתן למצוא גם במרחב האינטימי והדינמי שבין היוצר ליצירה – בין אם בחומר ובין אם ברוח. מפגש נוסף מתקיים בין האובייקט וסביבתו, כאשר אלו מהדהדים ומעניקים הקשר וזהות זה לזה. מפגש אחר ובו פוטנציאל להשארת חותם מתקיים כאשר האובייקט פוגש אדם נוסף, משתמש או מתבונן בתערוכה.

תהליכי היצירה הנם דינמיים באופיים וכוללים השתנות בתוך ובין שלבי היצירה השונים. לעומת אלו, החפץ, בהיעדר מתבונן או מפעיל, הינו סטטי ו״מת״. כך, בעוד שחלל היצירה וכלי העבודה שלנו מייצרים מרחב חיים, הויטרינה בהגדרתה הקלאסית מקיימת מעין קבר. גם שאלות לגבי תפקידו של החפץ כיום, אשר במקרים רבים הפך להיות אמצעי לייצר או לייצוג חוויה מרגישות רלוונטיות מתמיד.

תערוכה זו מעלה שאלות על טיבם של יחסי הגומלין בין היוצר ליצירה, ובין היצירה לצופה או למשתמש: כיצד משפיעים הכוחות הפועלים זה על זו? אילו סימנים משאיר היוצר בגופו על החומר ואילו סימנים משאירים החומר או הפעולה על היוצר? מה הן סיבות ונסיבות המפגש? האם מדובר בכוחות מנוגדים או בכוחות משלימים? מה תפקידו של הצופה ביחס לקיומו של האובייקט?

התערוכה הקבוצתית המוצעת תציג מבחר עבודות חדשות שטרם הוצגו, ותבקש לעורר שיחה עכשווית ודינמית בעזרת אלו בנוגע לרגע המפגש בין היוצר ויצירתו (רגע/תהליך לידתו של האובייקט), המפגש בין החומרים השונים המייצרים שפה ייחודית והתנאים המאפשרים לאלו לבוא לידי ביטוי. כמו כן נבקש לעסוק באופיו של המפגש בין האובייקט וסביבתו והאופן בו אלו מהדהדים זה את זה הן בסביבה הביתית והן בזו המוזיאלית.

נשמח לקבל הצעות העוסקות ביחסי גומלין ומפגש בין הכוחות הבאים

  • בין היוצר והחומר
  • בין חומר לחומר,
  • בין אובייקט לאובייקט,
  • בין האובייקט לצופה/משתמש.

הצעת עבודה לתערוכה:

  1. תיאור מילולי של העבודה המוצעת (עד חצי עמוד)

הדגמה וויזואלית

  1. ההצעה צריכה להבהיר את הרעיון ואת האופן בו הוא מתורגם לחומר ולשפה אמנותית.

ההדגמות הוויזואליות יכולות להיות ברישום, שרטוט, סריקות של חומרים שונים, צילום של סקיצה בחומר, צילום פרט כלשהו, צילום יצירה מדגמית, או בכל דרך אשר תבהיר את הקונספט באופן צורני.

אין להגיש הצעה מילולית בלבד.

א ו פ ן   ה ה ג ש ה:

ההצעה תוגש במייל אחד ובמסמך אחד word או בקובץ pdf (בלבד!) יש לכלול את כל חלקי ההצעה בקובץ – טקסטים ודימויים זה לצד זה, בצורה ברורה.

יש לשלוח את ההצעה לכתובת המייל: interaction.caai@gmail.com

באימייל ניתן לשלוח קבצים מצורפים בגודל של עד ‎25 MB (הגודל הכולל שלהם צריך להיות ‎25 MB לכל היותר).

במידה והקובץ כבד, ניתן לשלוח לכתובת המייל באמצעות wetransfer  – אתר לשליחת קבצים גדולים  https://wetransfer.com/

מועד להגשת ההצעה: 12/06/2019

ההצעות יבחנו כולן, ובמידה וימצאו מתאימות, יחל דיאלוג אישי ביני לבין האמן/ית לגבי ההצעה, פיתוחה והמשך העבודה לקראת התערוכה.

תודה רבה על שיתוף הפעולה, בהצלחה לכולנו והמשך פורה.

במידה ועבודתך תבחר, עלות השתתפות הינה 250 ש"ח – להוצאות נלוות.

לא תגבה עמלת מכירה מהעבודות המציגות

.

ליאורה רוזין – אוצרת תערוכת ״יחסי גומלין״.

ליאורה רוזין – אוצרת עיצוב ומעצבת פעילה המתמחה במחקר עיצוב ובפיתוח קונספטים רעיוניים. היא חברה בסגל המחלקה לעיצוב תעשייתי ומלמדת בתכניות לתואר הראשון והשני בבצלאל.